Świat

Andre Greipel wraca na Tour Down Under

Andre Greipel otworzy sezon 2020 startem w Tour Down Under. Australijski wyścig to impreza doskonale znana rutynowanemu Niemcowi – łącznie zgarnął podczas niej jak dotąd aż osiemnaście etapowych skalpów.

37-latek, który jeszcze w trakcie sezonu rozwiązał za porozumieniem stron umowę z Arkea-Samsic, 1 stycznia oficjalnie zaprezentował się w barwach swojej nowej formacji – Israel Start Up Nation. Jak podkreśla, w 2020 roku chce pokazać, że stać go jeszcze na walkę ze sprinterską czołówką.

Pierwszą okazją ku temu by sprawdzić, czy tak jest w istocie będzie rozpoczynający się 21 stycznia Tour Down Under. Poprzeczkę popularny “Gorilla” zawiesza sobie bardzo wysoko, bowiem wcześniej udział w imprezie potwierdzili m.in. Sam Bennett (Deceuninck – Quick Step) oraz Elia Viviani (Cofidis).

Australijskie szosy zdają się jednak sprzyjać Greipelowi, który w przeszłości wygrał łącznie aż 18 etapów TDU, a dwukrotnie – w 2008 i 2010 roku także klasyfikację generalną. W swoim ostatnim starcie, w sezonie 2018 triumfował na dwóch etapach.

Tour Down Under rozpocznie się 21 stycznia. Obok wspomnianych już gwiazd sprintu w akcji zobaczymy m.in. Michała Kwiatkowskiego (Team Ineos).

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top