Świat

Mathieu van der Poel spróbuje swoich sił w Strzale Walońskiej

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. Alpecin-Fenix

Wiele wskazuje na to, że Mathieu van der Poel stanie w tym roku na starcie zaplanowanej na 22 kwietnia Strzały Walońskiej – jednego z klasyków Tryptyku Ardeńskiego. Informację tę przekazał szef jego grupy – Alpecin-Fenix, Christoph Roodhooft.

Holender w sezonie 2019 przebojem wdarł się do światowej czołówki kolarstwa szosowego, w porywającym stylu wygrywając m.in. Amstel Gold Race. Teraz chce swoją obecność zaznaczyć jeszcze bardziej wyraźnie. Już wcześniej wiadomo było, że zobaczymy go w akcji podczas Strade Bianche czy Mediolan – San Remo, oraz – co naturalne – najważniejszych północnych klasyków, na czele z Paryż-Roubaix.

Naturalną decyzją był również start w tegorocznej edycji Amstel Gold Race. Jak zdradził jednak szef jego zespołu, Christoph Roodhooft, 24-latek bierze pod uwagę także występ w odbywającej się trzy dni później Strzale Walońskiej, kończącej się charakterystycznym podjazdem na Mur de Huy (1,3km, 9,6%).

“Chciałbym zobaczyć go tam w akcji. Trasa zdaje się mu odpowiadać. Walka w finale z Julianem Alaphilippem to coś, co ludzie chcieliby zobaczyć” – mówił dyrektor sportowy Alpecin-Fenix w rozmowie z belgijską “Sporzą”. Sam Van der Poel także odniósł się do tego pomysłu, choć nie był do końca przekonany, czy stać go na walkę o miejsce w czołówce.

Strzała Walońska to wyścig preferujący wytrzymałych i eksplozywnych zawodników, zdolnych do wykrzesania sił w walce na morderczym, stromym finiszu. Przez lata imprezę tę zdominował Alejandro Valverde (Movistar), który wygrywał od 2014 do 2017 roku. Po nim przyszedł czas na Juliana Alaphilippe’a, do którego należały dwie ostatnie edycje.

(fot. Alpecin-Fenix)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top