Świat

Tom Pidcock myśli o Team Ineos

Tom Pidcock
Tom Pidcock / fot. Facebook

Tom Pidcock – triumfator młodzieżowego Paryż-Roubaix 2019, brązowy medalista mistrzostw świata z Yorkshire i jeden z najlepszych kolarzy przełajowych świata może trafić do Team Ineos. 20-latek wciąż nie ogłosił, w barwach jakiej ekipy będzie jeździć w najbliższym sezonie.

Pidcock od 2018 roku jeździł w barwach Team Wiggins. Jego sukcesy oraz dynamiczny rozwój sprawiają, że zaczyna jednak patrzeć wyżej, w kierunku silniejszych ekip, które dadzą mu możliwość rywalizacji w najbardziej prestiżowych wyścigach na szosie.

Przenosiny do “większego” zespołu od sezonu 2020 potwierdza jego menedżer, Kurt Bogaerts, który w rozmowie z belgijską “Sporzą” zdradził, że 20-latka zobaczymy m.in. Ronde van Vlaanderen i Liege-Bastogne-Liege.

“Tom myśli o Team Ineos, lecz nie jest to jedyna z opcji. Jako dla Brytyjczyka to z pewnością dla niego jedna z najlepszych możliwości” – ocenił.

Dodatkowo Bogaerts ujawnił, że Pidcocka zobaczymy w 2020 roku także na starcie kilku odsłon Pucharu Świata MTB. W planie jest ponadto występ w uznawanym za najtrudniejszą “etapówkę” kolarstwa górskiego – Cape Epic, który w marcu odbędzie się w Republice Południowej Afryki.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top