Świat

Dwóch kolarzy Astany potrąconych przez samochód

Astana

Dwóch młodych kolarzy Astany – Yevgeniy Gidich i Vadim Pronskiy – zostało w poniedziałek potrąconych przez samochód. Do zdarzenia doszło w hiszpańskiej Altei.

O zdarzeniu poinformowało biuro prasowe kazachskiej ekipy. Podczas, gdy Gidich wyszedł z wypadku jedynie z niewielkimi obrażeniami dłoni, Pronskiy nabawił się, jak czytamy, “poważnej kontuzji kolana”. Nie wiadomo, czy wpłynie ona na jego kalendarz startów oraz jak długo może potrwać ewentualna przerwa.

Póki co nie ujawniono okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia. “Niech ten incydent będzie dla innych przestrogą i przypomnieniem, by szanować użytkowników dróg” – napisali włodarze Astany.

23-letni Gidich to przyzwoity sprinter, który w karierze odniósł już osiem zwycięstw. W sezonie 2019 triumfował w mistrzostwach Azji (zarówno w wyścigu ze startu wspólnego, jak i jeździe indywidualnej na czas) oraz na jednym z etapów CRO Race (2.1). Pronskiy, młodszy od kolegi o dwa lata zapowiada się z kolei na naprawdę dobrego specjalistę od wspinaczek.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top