Świat

Conor Dunne zakończył karierę

Conor Dunne
Conor Dunne / fot. Israel Cycling Academy

Conor Dunne ogłosił zakończenie zawodowej kariery w wieku 27 lat. Ostatni sezon Irlandczyk spędził w barwach Israel Cycling Academy.

Słynny z faktu, że był najwyższym zawodnikiem w profesjonalnym peletonie (mierzy 204 cm wzrostu) Dunne na swoim koncie zapisał tylko jedno profesjonalne zwycięstwo. W 2018 roku został mistrzem Irlandii w wyścigu ze startu wspólnego. Zawodowcem był od sezonu 2014.

Dunne nie zdradził bezpośrednich powodów swojej decyzji. Między wierszami w jego oświadczeniu, opublikowanym na Instagramie, można się ich doczytać – to zwyczajnie brak znaczących sukcesów.

“Trudno jest pożegnać się z czymś, co napędzało mnie przez tak długi czas, ale czuję, że nadszedł czas by włożyć energię w nowe wyzwania, które mnie ekscytują” – czytamy. Obok tradycyjnych podziękowań za lata spędzone w sporcie dodał także, iż teraz wreszcie poświęci więcej czasu rodzinie.

Dunne pierwszy zawodowy kontrakt podpisał z ekipą An Post (2014-2015). Później reprezentował barwy JLT Condor (2016) i Aqua Blue Sport (2017-2018). Po nagłym rozwiązaniu brytyjskiej formacji znalazł się “na lodzie”, lecz wykorzystał okres bezrobocia do tego, by wraz z Larrym Warbasse wybrać się w podróż backpackingową, znaną jako #NoGoTour.

W sezonie 2019 pod swoje skrzydła przygarnęła go ekipa Israel Cycling Academy. Spisywał się jednak bardzo słabo, prawdopodobnie zwyczajnie nie zapracowując na umowę w “awansującej” do World Touru formacji.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top