Świat

Julian Alaphilippe wystartuje w igrzyskach olimpijskich w Tokio

Julian Alaphilippe
Julian Alaphilippe / Photo by Bas Czerwinski/Getty Images / Deceuninck - Quick Step

Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick Step) stwierdził w rozmowie z “L’Equipe”, że Tour de France nie będzie dla niego priorytetowym celem w sezonie 2020. Zamiast tego skupi się on między innymi na starcie w igrzyskach olimpijskich w Tokio.

27-latek, który został wybrany niedawno najlepszym sportowcem Francji w 2019 roku, w ostatnich 12 miesiącach należał bezsprzecznie do grona największych gwiazd peletonu. W pamięci, obok kilkunastu zwycięstw, najlepiej zapisał się jego popis podczas “Wielkiej Pętli”. Francuz przez 14 dni nosił koszulkę lidera, broniąc jej nawet na etapach, gdzie w teorii nie miał na to najmniejszych szans.

Ostatecznie zajął w klasyfikacji generalnej znakomite, piąte miejsce i niejako “z marszu” dołączył do grona kolarzy, dla których triumf w Tourze przestaje być jedynie marzeniem, a staje się naprawdę realnym celem. On sam podkreślał jednak, że jest to dla niego raczej długofalowy cel niż coś, na czym chciałby się skupić już w kolejnym sezonie.

Słowa te potwierdził w rozmowie z “L’Equipe”. “W przyszłym roku niekoniecznie będę celować w >generalkę< Tour de France. Jeszcze przed tym wyścigiem czeka mnie kilka innych, ważnych celów” – mówił, mając na myśli między innymi Ronde van Vlaanderen i Liege-Bastogne-Liege.

“Tuż po >Wielkiej Pętli< czeka nas z kolei start w igrzyskach olimpijskich, których trasa także bardzo mi odpowiada. Trzeba będzie odpowiednio zaplanować szczyty formy bo to, bym wszędzie był w tej topowej jest po prostu niemożliwe” – dodał.

Sezon 2020 Alaphilippe otworzy występem w Vuelta a San Juan (26 stycznia – 2 lutego). Przed startem kampanii północnych klasyków zobaczymy go jeszcze w Tour Colombia i Paryż-Nicea. Nie wiadomo póki co, czy ten drugi występ poprzedzi udział w odbywającym się dzień wcześniej Strade Bianche.

(fot. Bas Czerwinski/Getty Images /Deceuninck – Quick Step)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top