Świat

Domenico Pozzovivo kolarzem Team NTT

Domenico Pozzovivo
Domenico Pozzovivo / fot. Bahrain-Merida

Jak donoszą dziennikarze “La Gazzetta dello Sport”, Domenico Pozzovivo podpisał dwuletni kontrakt z Team NTT – południowoafrykańską ekipą World Tour, znaną dotąd jako Dimension Data.

Filigranowy specjalista od wspinaczek w sierpniu zaliczył bardzo poważny wypadek (został potrącony przez samochód). W jego wyniku doznał m.in. złamania kości piszczelowej i strzałkowej, obojczyka, łokcia, kości ramienia i żebra, a jego dalsza kariera stanęła pod znakiem zapytania. Choć 37-latek zarzekał się, że chce ją kontynuować, Bahrain-Merida nie przedłużyło z nim umowy.

Długo brakowało również sygnałów na temat tego, czy ktokolwiek jest zainteresowany pozyskaniem Pozzovivo. Przed kilkoma dniami pojawiły się plotki na temat prokontynentalnego Bardiani-CSF, w którym stawiał swoje pierwsze kroki jako zawodowiec. Te jednak szybko przycichły, gdy “Tuttobiciweb” ujawnił, że Włoch otrzymał też dwie oferty od grup World Touru, w tym jedną – z Team NTT, które według dziennikarzy było faworytem do zatrudnienia rutyniarza.

Doniesienia te potwierdza poniedziałkowe wydanie “La Gazzetta dello Sport”. Czytamy w nim, że “Pozzo” podpisał już z południowoafrykańską formacją dwuletni kontrakt. Według ich informacji, ma być kapitanem drużyny m.in. podczas Tirreno-Adriatico i Giro d’Italia. W obu tych imprezach w przeszłości notował bardzo dobre wyniki. “Wyścig dwóch mórz” czterokrotnie kończył w czołowej “10”, zaś podczas Corsa Rosa sztuki tej dokonywał łącznie aż sześć razy, dwukrotnie zamykając pierwszą piątkę.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top