Świat

Mathieu van der Poel najlepszy w Superprestige Diegem

Mathieu van der Poel (Corendon-Circus) wygrał przełajowe zawody Superprestige w Diegem. Tym samym podtrzymał swoje nietypowe osiągnięcie: triumfował we wszystkich zawodach w tej miejscowości, w których stanął na linii startu.

Jak przypomnieli dziennikarze serwisu “Cyclocross24”, Van der Poel po raz pierwszy zwyciężył w Diegem w 2009 roku. Po przerwie rok później zanotował osiem kolejnych wiktorii, płynnie przechodząc przez wszystkie kategorie wiekowe. Od 2014 roku dominuje w Elicie.

Swoim rywalom nie dał szans również w niedzielę. Choć w pierwszej fazie zmagań wyścig był dość wyrównany, na piątym z ośmiu okrążeń rundy MvdP wrzucił piąty bieg i z łatwością odjechał rywalom. Pod jego koniec miał już 22 sekundy zapasu nad goniącymi go przeciwnikami, na czele z Elim Iserbytem i Corne van Kesselem.

Przed finałowym kółkiem zapas nad ścigającym go Iserbytem spadł co prawda do 13 sekund, lecz wygrana Van der Poela ani przez moment nie była zagrożona.

Drugie miejsce zajął Iserbyt, który na metę wjechał 9 sekund po nim. Podium uzupełnił zaś Michael Vanthourenhout (28 sekund straty).