Świat

Kenny Elissonde fanem Mikela Landy

Kenny Elissonde
Kenny Elissonde / fot. Instagram Kenny'ego

Kenny Elissonde, który opuszcza Team Ineos i przenosi się do Trek-Segafredo zdradził w wywiadzie dla “Cyclingnews”, że jest wielkim fanem stylu jazdy prezentowanego przez Mikela Landę i w barwach nowego pracodawcy chciałby do niego choć w części nawiązać.

28-letni specjalista od wspinaczek w przeszłości zapowiadał się na naprawdę duży talent. W 2013 roku wygrał etap Vuelta a Espana z metą na Alto de l’Angliru, potrafił się też meldować w czołowej “20” klasyfikacji generalnej tego wyścigu. Ostatnie trzy sezony (od momentu przenosin do Team Sky/Ineos) były jednak w jego wykonaniu dość nijakie. Nic zatem dziwnego, że Francuz liczy na nowe otwarcie.

Co ciekawe okazało się, że Elissonde jest wielkim fanem… Mikela Landy. Niepokorny Hiszpan wielokrotnie już pokazywał, że kwestie taktyki czy kalkulowania szans niespecjalnie go interesują. Z tego powodu popadał w niełaskę u swoich pracodawców, a wśród kibiców stał się prawdziwą ikoną. Fani wyraz temu dawali w Internecie wielokrotnie, między innymi tworząc hashtag #FreeLanda i wykorzystując istniejące wcześniej w hiszpańskiej kulturze określenie “Landismo” dla opisywania jego szaleńczych ataków.

“Lubię Landę, bo nigdy nie boi się zaatakować i ożywić wyścig. To typowy specjalista od wspinaczek, który radzi sobie w walce o klasyfikację generalną Grand Tourów. Wiem, że kibice lubią #FreeLanda i jego >Landismo<, bo on nie martwi się o takie detale jak wiatr, tylko po prostu atakuje. Mam nadzieję, że w 2020 roku odnajdę swoje >Elissondeismo<” – powiedział.

Pierwszą okazję ku temu Francuz będzie mieć już w drugiej połowie stycznia, kiedy stanie na starcie Tour Down Under. Skrzydła w tej materii rozwinąć pomoże mu z kolei z pewnością Tour de France, w którym prawdopodobnie wystąpi.

(fot. Kenny Elissonde)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top