Świat

Domenico Pozzovivo pozostanie na szczeblu World Touru?

Domenico Pozzovivo
Domenico Pozzovivo / fot. Bahrain-Merida

Przed kilkoma dniami włoskie media donosiły, że Domenico Pozzovivo jest bliski podpisania umowy z Bardiani-CSF. Według najnowszych doniesień, zainteresowanie zatrudnieniem go wyraziły jednak dwie ekipy World Touru, w tym – Team NTT.

Doświadczony, 37-letni specjalista od wspinaczek przez dwa ostatnie sezony był kolarzem Bahrain-Merida. W sierpniu zaliczył groźny wypadek. Został potrącony przez samochód, w wyniku czego doznał złamania kości piszczelowej i strzałkowej, obojczyka, łokcia, kości ramieniowej i żebra. Niedługo później pojawiła się informacja, że dotychczasowy pracodawca nie przedłuży z nim kontraktu.

Przez chwilę mówiło się, że Pozzovivo zakończy tym samym karierę, lecz on sam szybko zaprzeczył tym doniesieniom. Na temat tego, gdzie zakotwiczy w sezonie 2020 bardzo długo było jednak cicho. Pierwsze informacje pojawiły się dopiero po świętach Bożego Narodzenia. Chęć zatrudnienia go wyraziła jego dawna drużyna, Bardiani-CSF w której stawiał pierwsze kroki jako zawodowiec.

Według serwisu “Tuttobiciweb” do tego ruchu jednak nie dojdzie. Włoch może bowiem pozostać na szczeblu World Touru, dołączając do jednej z dwóch ekip, które przesłały mu swoje oferty. Póki co wiadomo tylko, że jedną z nich jest południowoafrykański Team NTT.

Jak donoszą dziennikarze, powołując się na swoich informatorów, to właśnie ten kierunek obierze “Pozzo”. Biorąc pod uwagę fakt, że jest to stosunkowo słaba drużyna (zwłaszcza, jeżeli chodzi o rywalizację w trudnym terenie i klasyfikację generalną Grand Tourów) taki ruch wydawałby się mieć dla niej spory sens.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top