Świat

Wout van Aert: “Start był dla mnie wielką przyjemnością”

Wout van Aert
Wout van Aert / fot. Jumbo-Visma

Wout van Aert (Jumbo-Visma) w swoim pierwszym występie od czasu Tour de France – przełajowym wyścigu Azencross – zajął wysokie, piąte miejsce. Jak sam przyznał, był z tego wyniku bardzo zadowolony i zapowiedział kolejne starty “na błocie”.

162 dni – dokładnie tyle trwała przymusowa przerwa Belga. W trakcie 13. etapu “Wielkiej Pętli” – jazdy indywidualnej na czas w Pau zaliczył on fatalny w skutkach upadek. Barierka zabezpieczająca trasę wbiła się w jego nogę, poważnie ją uszkadzając. Na rower (początkowo – jedynie elektryczny) był w stanie powrócić po niemal dwóch miesiącach.

Walka o przywrócenie pełnej sprawności trwała kolejne trzy, lecz ostatecznie zakończyła się zwycięsko. 27 grudnia Van Aert stanął na starcie Azencross, gromadząc rekordową widownię (według medialnych informacji, przy trasie zmagania oglądało łącznie 16 tysięcy osób) i finiszując jako piąty, ze stratą niespełna półtorej minuty do zwycięzcy – Mathieu van der Poela (Corendon-Circus).

“Sam start był dla mnie wielką przyjemnością. Byłem w stanie dobrze się zaprezentować, więc jestem bardzo zadowolony” – powiedział kolarz Jumbo-Visma, cytowany przez serwis “Wielerflits”. Jak przyznał, skutków upadku podczas Tour de France w zasadzie już nie odczuwał. “W drugiej części zmagań miałem problem z biodrem, trudniejsze fragmenty wymagały też schodzenia z roweru, co odczuła prawa noga, ale nie było źle” – podsumował.

Wiadomo już, że Van Aert po raz kolejny wystąpi po raz kolejny 4 stycznia w Cyclocross Gullegem (C2). Pytany o to, czy bierze pod uwagę występ w mistrzostwach świata (na początku lutego odbędą się w szwajcarskim Dubendorf) nie potrafił jednak udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

“Biorąc pod uwagę moje dotychczasowe występy w MŚ (trzy tęczowe koszulki – przyp.red.) nie muszę startować wyłącznie po to, by ukończyć rywalizację. Chcę pojechać wyłącznie wtedy, gdy będę czuł, że stać mnie na dobry wynik” – podsumował. 

(fot. Jumbo-Visma)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top