Świat

Sprawa Nica Dlaminiego nabiera ogólnonarodowego charakteru

Nic Dlamini
Nic Dlamini

Sprawa Nica Dlaminiego z RPA, który w piątek w wyniku brutalnej interwencji strażników Parku Narodowego Table Mountain doznał złamania ręki zaczyna nabierać ogólnonarodowego charakteru. Tamtejsza minister środowiska, leśnictwa i rybołóstwa wezwała władze parku do zawieszenia odpowiedzialnych za całe zamieszanie pracowników.

Przypomnijmy: Dlamini, według informacji pochodzących z oświadczenia dyrekcji parku, wjechał na biletowany jego obszar bez uiszczenia opłaty, a następnie opierał się aresztowaniu. W wyniku akcji strażników doznał złamania ręki. Całość zarejestrował naoczny świadek, a opublikowane w sieci nagranie poruszyło kolarski świat.

Jeszcze w piątek wieczorem oświadczenie w sprawie wydała ekipa 24-latka, Team NTT. Jej szefostwo wezwało władze parku do przeprosin oraz wyciągnięcia konsekwencji wobec strażników. W sobotę rano głos zabrała z kolei południowoafrykańska minister środowiska, leśnictwa i rybołóstwa, która postanowiła zareagować na fakt, że afera godzi w wizerunek całego kraju.

“Barbara Creecy poinstruowała władze Parku Narodowego Table Mountain, by te zawiesiły pracowników odpowiedzialnych za incydent z Dlaminim. Dodatkowo zaleciła przeprowadzenie śledztwa w celu wyjaśnienia całej sytuacji” – czytamy w serwisie “News24.com”. Odwiedziła też ona poszkodowanego w szpitalu.

Cała sprawa poważnie godzi w wizerunek RPA na arenie międzynarodowej. Jak zauważyli włodarze Team NTT oraz niektórzy kolarze – zawodowcy (m.in. Willie Smit) awantura u stóp jednej z największych atrakcji turystycznych kraju przynosi mu wielki wstyd.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top