Świat

Wout van Aert wraca do rywalizacji

Wout van Aert
Wout van Aert / fot. Jumbo-Visma

Wout van Aert (Jumbo-Visma) po 162 dniach przerwy powróci w piątek do rywalizacji, zaliczając występ w przełajowym wyścigu Azencross w Loenhout. Choć sam Belg zapowiada, że występ będzie mieć jedynie treningowy charakter nie brakuje tych, którzy wieszczą 25-latkowi miejsce w ścisłej czołówce.

Van Aert po bardzo poważnej kontuzji, której doznał w trakcie tegorocznego Tour de France długo walczył o to, by powrócić do pełni formy. Jeszcze niedawno ból sprawiały mu treningi dłuższe, niż dwugodzinne, choć jednocześnie – był w stanie wytrzymać obciążenia związane np. z jazdą po bruku.

25-letni zawodnik ma już za sobą pierwszy obóz z ekipą Jumbo-Visma, w trakcie którego lekarze nie stwierdzili żadnych przeciwwskazań do tego, by Belg powrócił do profesjonalnej rywalizacji. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami stanie więc na starcie Azencross. Według Mathieu van der Poela z miejsca będzie kandydatem do zajęcia bardzo wysokiej lokaty.

“Powrót Wouta jest bardzo dobrą informacją dla naszego sportu” – ocenił typując przy tym, że były trzykrotny mistrz świata “na błocie” zakończy zmagania w pierwszej piątce. Wtórował mu Quinten Hermans, według którego słowa Van Aerta o “treningowej jeździe” to tylko kurtuazja.

“Znam go bardzo dobrze i wiem, że jeżeli wystartuje to nie wyłącznie po to, by przejechać dystans” – powiedział.

DVV Verzekeringen Trofee Azencross, bo tak brzmi pełna nazwa dzisiejszej imprezy ma kategorię C1. Elita mężczyzn wystartuje o godzinie 15:00.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top