Świat

Team NTT wzywa władze Parku Narodowego Table Mountain do reakcji

Nic Dlamini
Nic Dlamini / fot. Team NTT

Team NTT – drużyna Nica Dlaminiego, który w piątek został brutalnie potraktowany przez pracowników Parku Narodowego Table Mountain wydała w tej sprawie specjalne oświadczenie. Wezwała w nim m.in. do wszczęcia procedur dyscyplinarnych wobec strażników, którzy dopuścili się użycia przemocy.

Przypomnijmy: Dlamini miał, według informacji Parku Narodowego wjechać na jego biletowany obszar bez ważnej przepustki. Dodatkowo odmówił zatrzymania się na wezwanie, co wywołało, delikatnie mówiąc, dość nerwową reakcję strażników. Ci w brutalny sposób obezwładnili 24-latka, łamiąc mu przy tym rękę.

Władze Team NTT w specjalnym oświadczeniu stwierdziły, że interwencja służb zdecydowanie przekroczyła dozwolone granice. Ponadto fakt, że sprawa nabrała za pośrednictwem mediów społecznościowych takiego rozgłosu (na jej temat wypowiadał się już m.in. Christopher Froome) poważnie szkodzi wizerunkowi RPA i jednej z jego największych atrakcji – Table Mountain.

“Wzywamy dyrekcję parku do wszczęcia procedur dyscyplinarnych wobec strażników zaangażowanych w interwencję. Dodatkowo, domagamy się publicznych przeprosin dla Nica i świadka zdarzenia, który był zastraszany” – czytamy w oświadczeniu.

Dodatkowo, według Team NTT muszą powstać w porozumieniu z władzami parku specjalne procedury, które uczynią dostęp doń przystępniejszym dla rowerzystów.

(fot. Team NTT)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top