Polska

Sergio Tu odchodzi z CCC Development Team

Sergio Tu
Sergio Tu

Sergio Tu odchodzi z CCC Development Team. 22-letni zawodnik z Tajwanu przenosi się do nowo budowanej, hiszpańskiej formacji Kern Pharma.

Tu był jedynym zawodnikiem polskiej drużyny spoza Europy, a przyczyn jego zatrudnienia dopatrywać można się głównie w interesie producenta sprzętu, na którym jeździ CCC – Gianta, który pochodzi właśnie z jego kraju. Wyniki bowiem w żadnym stopniu go nie bronią. Jedynym naprawdę wartościowym jest drugie miejsce w mistrzostwach Azji w jeździe indywidualnej na czas w kategorii U-23.

Rozstanie z CCC Development – najlepszą (biorąc pod uwagę zdobyte punkty) ekipą dywizji Continental z Europy niespecjalnie zatem dziwi. Nową przystanią 22-latka będzie Kern Pharma – drużyna hiszpańska, nowy twór na kolarskiej mapie.

“Nie mówiłem zbyt wiele o swoich planach, lecz mam nadzieję że informacja o dołączeniu do ekipy z pięknego Kraju Basków to wystarczająco dobra nowina, by się nią podzielić” – napisał Tu na Twitterze.

Póki co CCC Development Team ma w swoim składzie na sezon 2020 dziesięciu oficjalnie zaprezentowanych kolarzy. Są to: Stanisław Aniołkowski, Michał Gałka, Dominik Górak, Michał Jaskot, Szymon Krawczyk, Damian Papierski, Piotr Pękala, Szymon Tracz, Karol Wawrzyniak oraz Czech, Petr Kelemen.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top