Świat

Eusebio Unzue nie ma złudzeń. “Czas Nairo Quintany minął”

Nairo Quintana
Nairo Quintana / fot. Movistar Team

Eusebio Unzue, menedżer Movistaru przyznał, że zdecydował się na rozstanie z Nairo Quintaną gdyż powątpiewa, iż będzie on w stanie podjąć jeszcze walkę o triumf w klasyfikacji generalnej któregoś z Grand Tourów. “Jego czas minął” – ocenił.

Przypomnijmy: od 1 stycznia Kolumbijczyk będzie oficjalnie zawodnikiem prokontynentalnej drużyny Arkea-Samsic, do której trafi po ośmiu sezonach spędzonych w Movistarze. W barwach tej ekipy zdołał on wygrać Giro d’Italia (w 2014 roku) i Vuelta a Espana (2016), a także dwukrotnie otrzeć się o triumf w Tour de France (w 2013 i 2015 zajmował drugie miejsca).

“Nairo był dla nas absolutnie kluczowym zawodnikiem, który pozwolił nam marzyć o zwycięstwie w Tour de France. Miał jednak pecha, że trafił na dekadę Christophera Froome’a” – mówił Unzue, cytowany przez “Ciclismo Internacional”. Szef Movistaru dodał przy tym, że te wyniki to już jego zdaniem jedynie przeszłość.

“Nie ma go już z nami bo uważamy, że jego czas minął. Nie będzie w stanie walczyć o triumfy w Grand Tourach, choć jednocześnie nie mam wątpliwości, że stać go na inne sukcesy” – ocenił.

W rozmowie z serwisem Unzue odniósł się również do owianej legendą i powszechnie wyśmiewanej “taktyki Movistaru”, która przyniosła drużynie podczas tegorocznego Tour de France spektakularną klęskę. Hiszpan podkreślił, że z całej imprezy najbardziej żałował zmarnowanej szansy na triumf etapowy 20. dnia zmagań (z metą w Val Thorens), a wobec swoich podopiecznych był bardzo krytyczny.

“Pytałem ich czy są świadomi, jaką szansę straciliśmy. Tego dnia pojechaliśmy gorzej, niż zespół młodzieżowy” – grzmiał.

Wobec odejścia Quintany i Mikela Landy (do Bahrain-McLaren), ciężar walki w wyścigach trzytygodniowych będzie w sezonie 2020 spoczywać na barkach Alejandro Valverde, Marca Solera i Enrica Masa, sprowadzonego z Deceuninck – Quick Step.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top