Świat

Domenico Pozzovivo blisko porozumienia z Bardiani-CSF

Domenico Pozzovivo
Domenico Pozzovivo / Bahrain-Merida

Wiele wskazuje na to, że Domenico Pozzovivo będzie w sezonie 2020 kolarzem prokontynentalnego Bardiani-CSF. Rutynowany Włoch zaliczy tym samym “spadek” o jedną dywizję.

Niezwykle niski (165 centymetrów wzrostu) specjalista od wspinaczek w sierpniu został potrącony przez samochód, co postawiło jego dalszą karierę pod znakiem zapytania. Pozzovivo miał m.in. złamania kości piszczelowej i strzałkowej, obojczyka, łokcia, kości ramieniowej i żebra. Początkowo informowano nawet o tym, że 37 latek nie wróci do peletonu, lecz on sam zdementował te doniesienia i podkreślił, że “chce walczyć”.

Wobec faktu, że umowy z nim nie przedłużył dotychczasowy pracodawca (Bahrain-Merida) jasnym było, że pochodzącego z Policoro kolarza czeka zmiana otoczenia. To, gdzie trafi bardzo długo pozostawało jednak zagadką. Sytuacja zaczęła się rozjaśniać dopiero w ostatnich dniach. Włoskie media, na czele z “Cyclingtime” łączą go z Bardiani-CSF.

To w barwach tej drużyny (znanej wówczas jako Ceramica Panaria – Navigare) Pozzovivo stawiał swoje pierwsze kroki w zawodowym peletonie. Jeździł w niej w latach 2005-2012, w międzyczasie wygrywając m.in. klasyfikację generalną Giro del Trentino (obecnie – Tour of the Alps) i etap Giro d’Italia.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top