Świat

Poważny wypadek Jolandy Neff podczas treningu

Jolanda Neff
Jolanda Neff

Jolanda Neff (Trek-Segafredo) zaliczyła podczas treningu bardzo poważny wypadek. Póki co nie wiadomo, kiedy będzie w stanie wrócić na rower.

O zdarzeniu Szwajcarka, mistrzyni świata w kolarstwie górskim z 2017 roku poinformowała na swoim instagramowym profilu. W trakcie treningu, który odbywała w Północnej Karolinie (Stany Zjednoczone) przy dużej prędkości wypadła z trasy i uderzyła w pień drzewa, wpadając następnie w ostre gałęzie.

W wyniku wypadku doznała m.in. złamania żebra oraz pęknięcia śledziony, które spowodowało krwotok wewnętrzny. Dodatkowo, częściowo zapadły się jej płuca.

“Początkowo lekarze rozważali całkowite usunięcie śledziony, by zatrzymać krwotok” – napisała zawodniczka, dziękując jednocześnie personelowi medycznemu za okazaną pomoc “w sytuacji zagrożenia życia”.

Póki co nie wiadomo, czy 26-latka zdoła wrócić w tym sezonie na rower. Teoretycznie miała go rozpocząć już 1 lutego.

Neff to zawodniczka, która koncentruje się głównie na kolarstwie górskim, lecz pojawia się również na starcie zawodów przełajowych i na szosie. Największe sukcesy to jednak MTB – ma na koncie pięć złotych medali mistrzostw świata w różnych kategoriach wiekowych (w tym Elity), trzykrotnie wygrywała Puchar Świata, a pięciokrotnie była mistrzynią Europy.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top