Świat

Mathieu van der Poel najlepszy w Heusden-Zolder

Mathieu van der Poel

Mathieu van der Poel (Corendon-Circus) wygrał przełajowy Puchar Świata w Heusden-Zolder. Toon Aerts (Telnet-Baloise), który do rywalizacji przystąpił z czterema złamanymi żebrami ukończył ją na 14. pozycji.

Mistrz Belgii już w pierwszym zakręcie leżał w kraksie, co biorąc pod uwagę jego urazy w zasadzie przekreśliło szanse na dobry rezultat. Van der Poel z kolei początkowo jechał w okolicach 10. pozycji, ale po niespełna 30 minutach zmagań zaryzykował samotny odjazd, który okazał się skuteczny.

Holendra rywale po raz kolejny zobaczyli dopiero na linii mety. Wygrał on z przewagą sześciu sekund nad Laurensem Sweeckiem i Quintenem Hermansem, którzy walkę o drugie miejsce stoczyli na finiszu (lepszy okazał się ten pierwszy).

W czołowej “20” znalazło się miejsce dla jednego zawodnika spoza Beneluksu. 19. był Szwajcar, Timon Ruegg. 32. pozycję Zająl Zdenek Stybar z Deceuninck – Quick Step.

Warto dodać, że już w piątek na starcie przełajowych zawodów Azencross stanie Wout van Aert (Jumbo-Visma), dla którego będzie to pierwszy występ od czasu fatalnej kraksy na Tour de France.