Hyde park

Willie Smit i… 500-kilometrowy trening

Willie Smit – pochodzący z Republiki Południowej Afryki zawodnik, który od 1 stycznia bronić będzie barw prokontynentalnego Burgos-BH w poniedziałek zaliczył… 500-kilometrowy trening.

Obecnie 26-letni kolarz do zawodowego peletonu na dobre “wskoczył” stosunkowo późno – w 2018 roku, kiedy dołączył do Katusha-Alpecin. Szybko zyskał sobie jednak duże uznanie, głównie ze względu na aktywną jazdę oraz aktywność w mediach społecznościowych. Niespecjalnie broniły go wyniki, lecz mimo wszystko po fuzji dotychczasowego pracodawcy z Israel Cycling Academy nie miał większych kłopotów ze znalezieniem nowej przystani.

Aktualnie Smit szykuje się do sezonu 2020, robiąc solidną “bazę”. Podobnie jak chociażby Geraint Thomas, który wraz z kilkoma innymi zawodnikami Team Ineos objechał niedawno Majorkę, stawia na długie dystanse, ale w poniedziałek przeszedł swoim wyczynem sam siebie. Zanotował bowiem… 500-kilometrowy trening.

Pokonanie tego dystansu zajęło mu 16 godzin i 40 minut, co daje średnią wynoszącą dokładnie 30 kilometrów na godzinę. W trakcie jazdy spalił łącznie 5700 kcal. Swoją aktywność na Stravie nazwał, dość ironicznie, “Smurfy500”, odnosząc się do wyzwania Festive500, w którym celem jest pokonanie takiego właśnie dystansu w osiem dni.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top