Świat

Stroje ekip World Tour na sezon 2020

Start sezonu 2020 zbliża się wielkimi krokami. Grudzień to czas, kiedy drużyny rozpoczynają pierwsze zgrupowania, a kolarze precyzują z dyrektorami sportowymi plany startów. Naturalnie też w tym czasie prezentowane są nowe komplety strojów.

Choć wciąż swoich otufitów nie zaprezentowały wszystkie drużyny najwyższego szczebla, zauważyć możemy jeden trend – stałość. Spora część ekip decyduje się na zaledwie kosmetyczne zmiany, a te większe są zazwyczaj podyktowane zmianą sponsorów (a co za tym idzie – ogólnego wyglądu).

AG2R La Mondiale

Tak, jak pisaliśmy we wstępie – stałość. Francuska grupa Vincenta Lavenu nie wprowadza dosłownie żadnych zmian względem kompletów na rok 2019. “Łatwo rozpoznawalne w peletonie i rozpoznawalne przez fanów” – czytamy i w sumie… trudno się nie zgodzić.

Astana

Jedno słowo – klasyka.

Bahrain – McLaren

Tutaj zmiany są wręcz rewolucyjne, lecz ich powód jest oczywisty – wejście McLarena, który zastąpił w roli sponsora tytularnego Meridę. Cóż – wreszcie będzie z kim pomylić w stawce CCC Team.

BORA-hansgrohe

jedyną istotniejszą (jeżeli w ogóle można to tak nazwać) zmianą jest przesunięcie nieco wyżej logotypu głównego sponsora. Poza tym – koszulka z 2019 roku. Jeżeli macie, nie musicie raczej kupować nowych.

CCC Team

Polska drużyna zmienia jedynie logotypy na klatce piersiowej – Reno zastępuje Sprandi. Poza tym żadnych zmian – zarówno w kwestii barw, jak i ich rozkładu.

Cofidis

Jeszcze nie zaprezentowano.

Deceuninck – Quick Step

Tutaj zmiany są znaczące. Przede wszystkim – o wiele więcej jest bieli w porównaniu do stroju z 2019 roku, który niemal w całości był niebieski.

Education First

Amerykańska formacja również postawiła na kosmetykę – zmieniono wzór na wściekle różowej koszulce z ubiegłego roku.

Groupama – FDJ

Jeszcze nie zaprezentowano.

Lotto Soudal

Włodarze grupy lubią nawiązywać do klimatów retro (swego czasu startowała ona na odpowiednio stylizowanych Ridleyach w Tour de France) i tak też jest tym razem. Jak dla nas – bomba.

Mitchelton-Scott

Jeszcze nie zaprezentowano.

Movistar Team

Można było po cichu liczyć na powrót do “historycznych” barw (Movistar świętuje dziesięciolecie współpracy z ekipą), ale tak się nie stało.

NTT Pro Cycling

Ekipa znana dotąd jako Dimension Data kompletnie zmienia swój wizerunek. Z bieli przesiada się na błękit, przywodzący na myśl stroje Movistaru czy prokontynentalnego Gazprom – RusVelo.

Team Ineos

Brytyjczycy, podobnie jak AG2R La Mondiale nie wprowadzają żadnych zmian. W końcu koszulka funkcjonuje dopiero od kilku miesięcy.

Jumbo – Visma

Doskonale znane kolory pozostają, zmiany nie są duże a design jedynie lekko odświeżony

Israel Start Up Nation

Drużyna, która zajmuje miejsce Katusha – Alpecin wchodzi do World Touru z nową nazwą i znacząco odmienionym strojem.

Team Sunweb

Kolejny niemiecki zespół w gronie World Touru również postawił na delikatne zmiany.

Trek-Segafredo

Nowa drużyna Vincenzo Nibalego zaprezentowała stroje na sezon 2020 najwcześniej ze wszystkich ekip najwyższego szczebla. Tutaj zmiany także nie są duże, lecz wydaje się, że całkiem korzystne.

UAE Team – Emirates

Niewielkie zmiany w stosunku do odsłony 2019:

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top