Świat

Wout van Aert dostał zielone światło od lekarzy. Wraca tuż po świętach

Wout van Aert
Wout van Aert / fot. Jumbo-Visma

Wout van Aert tuż po świętach Bożego Narodzenia wróci do rywalizacji. Belg dostał od lekarzy zielone światło i pojawi się na starcie przełajowego wyścigu Azencross, zaplanowanego na 27 grudnia.

25-latek podczas 13. etapu “Wielkiej Pętli” – jazdy indywidualnej na czas w Pau zaliczył upadek, zahaczając o barierkę zabezpieczającą. Ta wbiła się w jego ciało, poważnie uszkadzając nogę i dolną część pleców. Van Aert długo walczył o powrót do pełnej sprawności, a na rowerze ponownie pojawił się dopiero 11 września.

Był to jednak ledwie początek długiej i skomplikowanej rehabilitacji, która na szczęście zakończyła się powodzeniem. Kolarz Jumbo-Visma jest już w pełni sił, a tuż po świętach Bożego Narodzenia ponownie stanie do rywalizacji, choć nie na szosie, a w przełajach. Zobaczymy go na starcie Azencross.

“Nie mogę się doczekać powrotu do przełajowego zgiełku” – zadeklarował Van Aert, cytowany przez serwis “Sport.be”. Zapowiedział przy tym zdecydowanie, że start ma charakter wyłącznie treningowy, a po nim samym nie można spodziewać się walki o wysokie miejsce.

“Chcę po prostu czerpać z tego radość i wykorzystać przełaje do osobistego rozwoju. Ten rok >na błocie< jest dla mnie w zasadzie stracony” – dodał. Powrót byłego mistrza świata (2016-2018) do walki na pewno przywoła jednak myśli o występie w przyszłorocznym czempionacie. Ten odbędzie się na początku lutego w szwajcarskim Dubendorf.

(fot. Team Jumbo-Visma)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top