Świat

Drużyna Mathieu van der Poela prawdpodobnie zmieni nazwę na Alpecin – Fenix

Corendon-Circus
Corendon-Circus

Ekipa Matheiu van der Poela, znana obecnie jako Corendon – Circus od 1 stycznia zmieni prawdopodobnie nazwę na Alpecin – Fenix.

Drużyna Holendra, którą zarządzają bracia Roodhooft nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony potencjalnych sponsorów. Po tym, jak okazało się, że wspierający ją Circus dołączy w 2020 roku do Wanty-Gobert niemal jasnym stało się, że w ekipie szykują się spore zmiany.

Jak donoszą dziennikarze serwisu “Wielerflits”, w roku olimpijskim funkcjonować ona będzie jako Alpecin – Fenix. Pierwszej z marek przedstawiać nie trzeba – producent szamponów związany był dotąd z Katushą, a po fuzji ekipy Igora Makarowa z Israel Cycling Academy został “na lodzie”.

O wiele mniej znana jest druga z firm, która ma się pojawić w nazwie ekipy. Fenix to firma z… Czech, zajmująca się produkcją paneli słonecznych. To tłumaczyć może, skąd wziął się pomysł zaangażowania m.in. Petra Vakoca.

Corendon-Circus, a od 2020 roku Alpecin-Fenix jeździć będzie z licencją ProContinental. Obok wspomnianych już Van der Poela i Vakoca jej barwy reprezentować będą m.in. Sacha Modolo i Tim Merlier.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top