Świat

Tom Dumoulin: “Nie mogę się doczekać Tour de France”

Tom Dumoulin
Tom Dumoulin / fot. Team Sunweb

Tom Dumoulin (Jumbo-Visma), który będzie jednym z trzech kapitanów swojego zespołu podczas przyszłorocznego Tour de France zdradził, że nie rozważał nawet udziału w zbliżającym się Giro d’Italia, którego trasa zdaje się niemal idealnie mu odpowiadać.

Kolarz z Maastricht po praktycznie straconym sezonie 2019 (kontuzja i wycofanie podczas Corsa Rosa, koniec sezonu już w trakcie Criterium du Dauphine) od razu narzuca sobie bardzo ambitne cele. Najważniejszym z nich – czego nie ukrywa – jest “Wielka Pętla”, w trakcie której razem z Primożem Rogliciem i Stevenem Kruijswijkiem będzie chciał przełamać dominację Team Ineos.

“Nie mogę doczekać się Touru, którego trasa przypomina tę z 2012 roku” – mówił Dumoulin, cytowany przez “Wielerflits”. Zapowiedział jednocześnie, że zobaczymy go także na trasie igrzysk olimpijskich w Tokio, choć nie jest przekonany, czy po morderczych zmaganiach we Francji będzie w stanie utrzymać wysoką formę. “Tour jest jednak na pierwszym miejscu, a to konsekwencja tego wyboru” – stwierdził.

Co ciekawe, w pierwszej części sezonu 2020 zobaczymy 29-latka na trasie wiosennych klasyków: Mediolan – San Remo, Amstel Gold Race, Strzały Walońskiej i Liege-Bastogne-Liege. “Nigdy nie prezentowałem się w tym okresie szczególnie dobrze, ale kierownictwo jest przekonane, że powinienem sobie poradzić” – ocenił, nie sygnalizując jednocześnie, jaką rolę będzie chciał w tych startach odegrać.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top