Świat

Remco Evenepoel sportowcem roku w Belgii

Remco Evenepoel
Remco Evenepoel / fot. Deceuninck - Quick Step

Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick Step) został wybrany sportowcem roku w Belgii. Całe podium plebiscytu obsadzili kolarze.

19-letni Evenepoel (który, nawiasem mówiąc, został najmłodszym triumfatorem w historii) w sezonie 2019 w wielkim stylu “przywitał się” z kolarską elitą. Odniósł łącznie pięć zwycięstw – w tym m.in. w Classica San Sebastian i mistrzostwach Europy, a podczas mistrzostw świata sięgnął po srebrny medal w jeździe indywidualnej na czas.

W głosowaniu belgijskich dziennikarzy zgromadził łącznie 825 punktów, deklasując wręcz konkurencję. Drugi Victor Campenaerts (Lotto Soudal) otrzymał ich zaledwie 354, a Wout van Aert (Jumbo-Visma) który uzupełnił podium – 339.

“Ta nagroda jeszcze bardziej motywuje mnie do tego, by w przyszłości dawać z siebie więcej. Chcę być jeszcze szybszy” – mówił Evenepoel, który zdradził jednocześnie swoje główne cele na rok olimpijski. Są nimi: Liege-Bastogne-Liege, indywidualna jazda na czas w trakcie IO w Tokio, mistrzostwa świata w Aigle-Martigny i Il Lombardia.

(fot. Deceuninck – Quick Step)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top