Świat

Pauline Ferrand-Prevot rezygnuje ze startów na szosie

Pauline Ferrand-Prevot
Pauline Ferrand-Prevot / fot. Canyon//SRAM

Pauline Ferrand-Prevot (Canyon//SRAM) zawiesza swoją szosową karierę. Francuzka, która w 2014 roku została w Ponferradzie mistrzynią świata postanowiła w pełni skupić się na kolarstwie górskim.

27-latka to kolarz niemal kompletny – w swojej karierze zdobywała tęczowe koszulki nie tylko na szosie, ale i w przełajach oraz MTB. W formule XCO jest z resztą aktualną mistrzynią świata – w kanadyjskim Mont-Sainte-Anne sięgnęła po złoty medal po raz drugi, powtarzając wynik z 2015 roku z Vallnord.

Ferrand-Prevot w rozmowie z “VeloNews” przyznała, że z tych trzech specjalności szosa daje jej zdecydowanie najmniej satysfakcji. Dlatego póki co w tej specjalności nie będzie startować, a skupi się w stu procentach na MTB i walce o złoty medal podczas igrzysk w Tokio.

“Medal igrzysk olimpijskich to jedyna rzecz, której mi brakuje. Byłam w Rio de Janeiro i Londynie i poznałam smak tych imprez. To coś absolutnie wyjątkowego” – mówiła. “Między innymi dlatego podjęłam decyzję o tym, by odejść od startów na szosie. Nie mówię, że nigdy do tego nie wrócę, ale podczas takich wyścigów panuje zupełnie inna atmosfera, zdecydowanie mniej angażująca” – dodała.

Poza mistrzostwem świata z 2014 roku największymi sukcesami Ferrand-Prevot na szosie są triumf w Strzale Walońskiej (2014) i drugie miejsce w Trofeo Alfredo Binda (2015).

(fot. Canyon//SRAM)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top