Świat

Jumbo-Visma wytacza na Tour de France najcięższe działa

Steven Kruijswijk
Steven Kruijswijk / fot. Jumbo - Visma

Ekipa Jumbo-Visma wytoczy podczas przyszłorocznej edycji Tour de France najcięższe działa. W jej barwach pojadą w “Wielkiej Pętli” Primoż Roglić, Tom Dumoulin i Steven Kruijswijk.

Mająca za sobą świetny sezon 2019 drużyna z Holandii wzmocniła się pozyskaniem “Motyla z Maastricht”, który po latach w Team Sunweb zdecydował się na zmianę otoczenia. Po ogłoszeniu decyzji o jego transferze wśród ekspertów nie brakowało głosów mówiących, że pogodzenie ambicji Dumoulina z “Roglą” i pozostającym nieco w cieniu, lecz bez wątpienia mocnym Kruijswijkiem będzie niezwykle trudne.

Wygląda jednak na to, że menedżer Jumbo-Visma, Richard Plugge zdołał nakłonić gwiazdy do tego, by razem przeciwstawić się dominacji Team Ineos w Tour de France. Podczas piątkowej prezentacji drużyny ogłoszono, że trio połączy siły i postara się pokonać Brytyjczyków.

“Cel jest jasny – wygrać” – zapowiedział Tom Dumoulin, cytowany przez biuro prasowe swojej ekipy. Podkreślił również że czymś świetnym jest fakt, że “trzech takich kolarzy znajdzie się po jednej stronie”.

Jednocześnie trójka liderów będzie mieć do dyspozycji bardzo mocnych pomocników. W składzie Jumbo-Visma znajdą się bowiem jeszcze: Robert Gesink, Sepp Kuss, Laurens de Plus i Robert Gesink. Zestawienie uzupełnią Tony Martin oraz Wout van Aert, choć w przypadku takich nazwisk mówienie o “uzupełnieniu” jest lekkim nietaktem.

Tego, że drużyna będzie w stu procentach skupiona na triumfie w klasyfikacji generalnej potwierdził również dyrektor sportowy i twórca jej potęgi, Merijn Zeeman. Między innymi z tego powodu zabrakło w składzie miejsca dla Dylana Groenewegena, który sprawdzi się na trasie Giro d’Italia i Vuelta a Espana.

(fot. Jumbo-Visma)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top