Świat

Dwie wspinaczki na Mont Ventoux podczas Mont Ventoux Denivele Challenge?

Mont Ventoux
Mont Ventoux / fot. Slow Provence

Organizatorzy zaplanowanego na czerwiec wyścigu Mont Ventoux Denivele Challenge (1.1) poinformowali, że w przyszłorocznej edycji wyścigu chcą ułożyć trasę tak, by zawodnicy na słynną “Górę Wiatrów” wjechali dwukrotnie.

Wyścig, który w 2019 roku odbył się dopiero po raz pierwszy, dzięki magii Ventoux cieszy się sporym zainteresowaniem. Wymagająca trasa i wspinaczka ikonicznym podjazdem przyciągnęła na start wielu uznanych zawodników, między innymi Romaina Bardeta (AG2R La Mondiale) czy Jesusa Herradę (Cofidis).

Sukces przedsięwzięcia sprawił, że organizatorzy w sezonie 2020 chcą pójść za ciosem i przygotować jeszcze trudniejszy wariant trasy, zakładający nie jedną, a… dwie wspinaczki na Ventoux. To, czy taki scenariusz będzie w ogóle możliwy nie jest jeszcze jasne. Na przeszkodzie stanąć mogą bowiem prace remontowe, jakie lokalne władze planują na szczycie.

Wszystko ma wyjaśnić się pod koniec stycznia, kiedy oficjalnie zaprezentowana zostanie trasa wyścigu.

Pierwszą edycję Mont Ventoux Denivele Challenge wygrał wspomniany Herrada, który wyprzedził Bardeta oraz Reina Taaramare (Total Direct Energie). Profil premierowej odsłony prezentował się następująco:

źr. La Flamme Rouge

(fot. Slow Provence)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top