Świat

Zico Waeyntes krytykuje Ilnura Zakarina. “Nikt z historią dopingową jak Twoja nie powinien startować w igrzyskach”

Ilnur Zakarin
fot. Katusha - Alpecin / Kathrin Schafbauer

Zico Waeyntes, były kolarz Cofidisu który w październiku zakończył karierę skrytykował Ilnura Zakarina, który chcąc uniknąć zamieszania związanego z wykluczeniami rosyjskich sportowców z międzynarodowej rywalizacji myślał o zmianie obywatelstwa.

Zakarin, który od 1 stycznia oficjalnie będzie kolarzem CCC Team przed kilkoma dniami opowiedział o swoich rozterkach, związanych z wykluczeniem przez WADA reprezentantów Rosji z udziału w imprezach mistrzowskich. Jak przyznał, od sześciu lat mieszka na Cyprze i ze swoją ojczyzną nie ma niemal nic wspólnego, co powinno dawać mu zielone światło do startu m.in. w igrzyskach olimpijskich.

Sęk w tym, że zawodnik z Tatarstanu (urodził się w Nabierieżnych Czełnach) ma na swoim koncie dopingową wpadkę i dwuletnią dyskwalifikację. Fakt ten dość dosadnie wypomniał mu Zico Waeyntes, zdaniem którego Zakarin powinien mieć zamknięte drzwi do startu w Tokio i innych imprezach rangi mistrzowskiej.

“Drogi Ilnurze… Nikt z historią dopingową jak Twoja nie powinien startować w igrzyskach. Według mnie w ogóle nie powinieneś się znowu ścigać!” – napisał na Twitterze były już kolarz, który przymierza się do swojej pierwszej… walki bokserskiej.

Zakarin w 2009 roku został zdyskwalifikowany na dwa lata za stosowanie sterydu, metandienonu.

(fot. Katusha – Alpecin / Kathrin Schafbauer)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top