Świat

Mathieu van der Poel sportowcem roku w Holandii

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. Corendon-Circus

Mathieu van der Poel (Corendon – Circus) został wybrany sportowcem roku w Holandii. 24-latek w pokonanym polu pozostawił piłkarza Liverpoolu, Virgila van Dijka i kierowcę Formuły 1, Maksa Verstappena.

Mimo niewątpliwej klasy Van der Poela niewielu było takich, którzy wierzyli, że może on być w stanie pokonać jednego z najlepszych obecnie piłkarzy świata. Sztuka ta mu się jednak udała, co nawet w rozkochanej w kolarstwie Holandii uznać trzeba za prawdziwy wyczyn.

Zawodnik Corendon – Circus odniósł w 2019 roku na szosie 10 zwycięstw, w tym – m.in. podczas Amstel Gold Race, gdzie po iście szalonym wyścigu uporał się z Simonem Clarkem (Education First) i Jakobem Fuglsangiem (Astana). Obok tego błyszczał w rywalizacji na MTB i przełajach.

“Ten rok był dla mnie piękny, choć mam nadzieję, że kolejny będzie jeszcze piękniejszy” – komentował otrzymanie wyróżnienia Van der Poel, cytowany przez “Het Nieuwsblad”. Dodał on również, że “jest dumny z nagrody, zwłaszcza dlatego, że rywalizował z dwoma wielkimi personami sportu”.

W sezonie 2020 Van der Poela zobaczymy między innymi na starcie Strade Bianche i Mediolan – San Remo. W trakcie igrzysk olimpijskich Holender rywalizować będzie w kolarstwie górskim.

(fot. Corendon-Circus)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top