Świat

Steven Kruijswijk liderem Jumbo-Visma na Vuelta a Espana

Steven Kruijswijk
Steven Kruijswijk / fot. Jumbo-Visma

Steven Kruijswijk będzie liderem ekipy Jumbo-Visma w przyszłorocznym Vuelta a Espana. Holenderska ekipa przekazała tę informację tuż po zakończeniu wtorkowej prezentacji trasy wyścigu.

32-letni Kruijswijk ma za sobą bardzo dobry sezon, którego ukoronowaniem było miejsce na najniższym stopniu podium klasyfikacji generalnej Tour de France. Specjalista od wspinaczek musiał uznać wyższość jedynie duetu Team Ineos: Egana Bernala i Gerainta Thomasa potwierdzając jednocześnie, że w coraz silniejszej ekipie Jumbo-Visma liczyć może na naprawdę mocną pozycję.

Wiadomo już, że w sezonie 2020 przełoży się ona na rolę lidera drużyny w Vuelta a Espana. “Widzę wielką szansę, by stanąć w tym wyścigu na podium” – mówił Holender w materiale, opublikowanym przez jego zespół. Dodał przy tym, że dwa, bardzo trudne etapy – z metą na Tourmalet i Angliru – idealnie odpowiadają jego charakterystyce a fakt, że wyścig rozpocznie się w Utrechcie jest dla niego jedynie dodatkową motywacją.

Wobec ogłoszenia Kruijswijka liderem Jumbo-Visma na wyścig niemal jasnym jest, że w Hiszpanii nie zobaczymy triumfatora edycji 2019, Primoża Roglicia. Słoweniec skupi się najprawdopodobniej na Tour de France. Dokładne plany drużyny i rolę kolejnego jej lidera – Toma Dumoulina – poznamy w piątek, podczas oficjalnej prezentacji zespołu.

(fot. Jumbo-Visma)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top