Polska

Rafał Majka: “Przygotowanie do igrzysk będzie dla mnie ciężkie”

Rafał Majka (BORA-hansgrohe) w rozmowie z Jackiem Kurowskim zabrał głos na temat igrzysk olimpijskich w Tokio. Słowa “Zgreda” sugerują, że przymierza się do roli lidera naszej kadry.

Majka w Rio de Janeiro po znakomitym wyścigu wywalczył dla Polski brązowy medal. Osiem miesięcy przed kolejnym olimpijskim startem – w Tokio – wypowiada się jednak na temat swoich szans bardzo ostrożnie.

“To jest jeden dzień. Tam trzeba trafić z dyspozycją i mieć dużo szczęścia. Dla mnie przygotowanie do igrzysk będzie ciężkie. Na pewno będę w dobrej formie, ale nie wiem, czy sfuprocentowej” – mówił “Zgred” w rozmowie z Jackiem Kurowskim z “TVP Sport”. Kolarz z Zegartowic podkreślił przy tym, że nie chce jechać na IO jedynie jako statysta, a po to, by walczyć.

Majka zapowiedział, że zamiast rekonesansu trasy woli wyjechać do Japonii około dziesięć dni przed startem i dopiero wtedy, po aklimatyzacji się z nią zapoznać. Na szczęście kalendarz startów sprzyja takiemu rozwiązaniu, gdyż kolarza BORA-hansgrohe zobaczymy w Giro d’Italia, po czym będzie mieć sporo czasu na złapanie oddechu – pojedzie prawdopodobnie dopiero w rozpoczynającym się 5 lipca Tour de Pologne.

Polak w swoich słowach zaznaczał, że profil wyścigu zdaje się mu odpowiadać, a dodatkowo, na jego korzyść powinny grać upalne temperatury i wilgotność – warunki, które wprost uwielbia.

Co ciekawe, do roli lidera naszej kadry przymierza się również Michał Kwiatkowski (Team Ineos), który po nieudanym sezonie 2019 jest głodny wyników. Biało-Czerwoni będą więc musieli się dogadać.

(fot. BORA-hansgrohe)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top