Polska

Piotr Brożyna kolarzem Voster – ATS

Piotr Brożyna
Piotr Brożyna / fot. CCC Development Team

Piotr Brożyna opuszcza CCC Development Team i przenosi się do Voster – ATS. 24-latek zamyka jednocześnie skład swojej nowej, kontynentalnej grupy.

Brożyna od początku zawodowej kariery związany był z formacją CCC. Przed sezonem 2019 został włączony w skład ekipy rozwojowej, lecz po dwunastu miesiącach w niej spędzonych nie zdołał wywalczyć miejsca w formacji World Touru. Jego nową przystanią będzie Voster.

“Dziękuję ekipie CCC Sprandi i CCC Development za pięć lat w pomarańczowych barwach. Miniony sezon był dla mnie dobry, pomagałem kolegom z zespołu i razem wygrywaliśmy wyścigi” – mówił specjalizujący się w jeździe w trudnym terenie zawodnik, który podążył śladem Patryka Stosza – innego zawodnika ekipy z Polkowic, który trafił do zespołu Mariusza Witeckiego.

Brożyna w zawodowej karierze nie odniósł jak dotąd żadnego zwycięstwa. Jego największymi sukcesami są miejsca w czołowej dziesiątce niżej notowanych wyścigów: Okolo Slovenska (3., 2017 rok) czy Turul Romanei (6., 2019).

Voster – ATS w sezonie 2020 liczyć będzie dziesięciu kolarzy. Obok wspomnianych Brożyny i Stosza będą to: Paweł Cieślik, Paweł Franczak, Mateusz Grabis, Sylwester Janiszewski, Jakub Murias, Krzysztof Parma, Adam Stachowiak i Mateusz Taciak.

Jak poinformowali za pośrednictwem strony internetowej przedstawiciele grupy, w lutym i marcu zaliczy ona dwa obozy przygotowawcze w Hiszpanii. Kalendarz startów otworzy się z kolei w marcu.

(fot. CCC Development Team)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top