Polska

Michał Gałka kolarzem CCC Development Team

Michał Gałka
Michał Gałka

Michał Gałka dołącza do CCC Development Team. 18-latek związał się z zespołem dwuletnią umową.

O tym, że młody zawodnik wzmocni drużynę rozwojową CCC, informowaliśmy jeszcze w listopadzie. Gałka to jeden z najbardziej perspektywicznych kolarzy młodego pokolenia, którego domeną jest jazda indywidualna na czas. W sezonie 2019 zanotował kilka znaczących wyników nie tylko w kraju, ale i wyścigach zagranicznych, na czele z triumfem w Internationale Cottbuser Junioren-Etappenfahrt.

“Jest zawodnikiem, który odnajduje się w pagórkowatym i wymagającym terenie, ale stać go również na dobry finisz. Myślę, że będzie bardzo wartościowym kolarzem w drużynie, który sprawdzi się podczas wyścigów etapowych i jako rozprowadzający w sprinterskich końcówkach” – ocenił szef CCC Development Team, Robert Krajewski.

Sam zawodnik nie kryje radości z faktu, że udało mu się trafić do kontynenalnej drużyny. ” Jestem zmotywowany do tego, aby pracować na rzecz grupy, każdy sukces, będzie naszą wspólną satysfakcją” – mówił.

Wcześniej CCC Development Team ogłosił już pozyskanie Szymona Krawczyka, Michała Jaskota i Dominika Góraka. Do ekipy dołączy ponadto Czech, Petr Kelemen.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top