Świat

“La Gazzetta dello Sport”: Richard Carapaz wystartuje w Giro d’Italia

Richard Carapaz
Richard Carapaz / fot. Giro'Italia

Jak informują dziennikarze “La Gazzetta dello Sport”, Richard Carapaz stanie na starcie przyszłorocznej edycji Giro d’Italia. Obsada włoskiego Grand Touru zapowiada się na niezwykle mocną.

Ekwadorczyk (Movistar) w tym roku dość niespodziewanie pokonał wszystkich największych faworytów, na czele z Vincenzo Nibalim (Bahrain-Merida) i Primożem Rogliciem (Jumbo-Visma). Od dłuższego czasu podkreślał, że obrona wywalczonego w 2019 roku tytułu będzie jego najważniejszym celem na sezon olimpijski, choć z drugiej strony – nie było pewnym, czy jego nowa drużyna (Team Ineos) zdecyduje się go w ogóle do Włoch wysłać.

W brytyjskiej ekipie chętnych do startu w Corsa Rosa jest bowiem co najmniej trzech liderów. Obok Carapaza są to Egan Bernal i Geraint Thomas. Wszystko wskazuje jednak na to, że na trasie zobaczymy pierwszego z wymienionych, a z dużą dozą prawdopodobieństwa partnerować będzie mu “G”. W barwach drużyny pojawi się też Rohan Dennis.

Takiego zdania są przynajmniej dobrze zorientowani dziennikarze “La Gazzetta dello Sport”, którzy występ Carapaza potwierdzili we wtorek. Obecność triumfatora z 2019 roku tylko potwierdza, że lista startowa będzie niezwykle imponująca. Na starcie w Budapeszcie zameldują się bowiem również m.in. wspomniany wcześniej Nibali, Romain Bardet (AG2R La Mondiale), Tadej Pogacar i Fabio Aru (UAE Team – Emirates), Jakob Fuglsang (Astana), Rafał Majka (BORA-hansgrohe) oraz – prawdopodobnie – Tom Dumoulin (Jumbo-Visma).

Giro d’Italia 2020 rozpocznie się 9, a zakończy 31 maja.

(fot. Giro d’Italia)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top