Hyde park

Ekipa Procyclignstats.com Team z pierwszym zwycięstwem w kalendarzu UCI

Procyclingstats.com
Procyclingstats.com

Zbudowana z kolarzy bez zawodowego kontraktu drużyna Procyclingstats.com Team wywalczyła we wtorek swoje pierwsze zwycięstwo w wyścigu kalendarza UCI. Jadący w jej barwach Holender, Reinier Honig wygrał drugi etap Vuelta a Costa Rica (2.2).

Szef zajmującego się zbieraniem wyników i kolarskimi statystykami serwisu, Stephan van der Zwan kompletował zespół na dziesięcioetapowy wyścig od dłuższego czasu. Po publikacji serwisu “Naszosie” zalała go fala kolarskich CV z Polski, lecz żadne z nich nie zyskało najwyraźniej uznania, gdyż nie zmieściło się w składzie.

Zamiast tego w wyścigu startuje Kanadyjczyk, dwóch Gwatemalczyków, Niemiec i trzech Holendrów. Jeden z nich, Reinier Honig z dobrej strony pokazał się już na inauguracyjnym, poniedziałkowym etapie, zajmując 10. miejsce.

Za ciosem poszedł jednak we wtorek, okazując się najlepszym drugiego dnia zmagań, na liczącym 126 kilometrów, pagórkowatym etapie z Liberii do Esparzy.

Rutynowany, 36-letni Honig jeszcze trzy sezony temu jeździł w prokontynentalnym Roompot i w jego barwach wystartował m.in. w Liege-Bastogne-Liege. Ostatni kontrakt z grupą UCI podpisał w 2017 roku. Reprezentował Team Vorarlberg.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top