Polska

Sześć celów CCC Team na sezon 2020

Greg van Avermaet
Greg van Avermaet / fot. CCC Team, Chris Auld

Zwycięstwa w monumencie, klasyku z kalendarza World Tour, wyścigu etapowym oraz na odcinkach imprez trzytygodniowych to główne cele CCC Team w sezonie 2020. Szef ekipy, Jim Ochowicz ogłosił je w poniedziałek, podczas spotkania z mediami.

W porównaniu do sezonu 2019 polska drużyna została w znaczący sposób wzmocniona. Dołączyli do niej między innymi Matteo Trentin, Fausto Masnada i Ilnur Zakarin. Naturalnie więc oczekiwania wobec niej będą większe, niż w premierowym roku na najwyższym szczeblu, kiedy udało się łącznie odnieść sześć zwycięstw.

Ochowicz podczas odbywającego się w hiszpańskiej Denii spotkania z mediami zaprezentował sześć głównych celów zespołu na 2020 rok. Pierwszym z nich jest triumf w jednym z monumentów. “Ekscytuje mnie wizja Grega van Avermaeta i Matteo Trentina w jednym zespole i wierzę, że przełoży się to na agresywną i pełną sukcesów wiosenną kampanię” – ocenił.

Kolejnym celem CCC Team będzie triumf w wyścigu jednodniowym zaliczanym do World Touru. “Udało nam się go osiągnąć w 2019 roku, kiedy Greg wygrał GP de Montreal” – przypomniał.

Dodatkowo, włodarz polskiej drużyny zapowiedział, że jego kolarze powalczą o triumf w wyścigu etapowym kalendarza World Touru (w 2019 roku w grze pozostawali do samego końca jedynie podczas Tour Down Under, gdzie jednak w odniesieniu sukcesu przeszkodziła Patrickowi Bevinowi kontuzja) oraz o etapowe skalpy na każdym z wyścigów trzytygodniowych.

“Jako zespół jesteśmy zmotywowani do osiągnięcia celów i wierzymy, że mamy grupę utalentowanych i zawodników, mogących je zrealizować” – podsumował Ochowicz.

Dodatkowo w komunikacie prasowym poinformowano, że Piotr Wadecki obejmie rolę Głównego Menedżera drużyny.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top