Świat

Patxi Vila oficjalnie w Movistarze

Patxi Vila
Patxi Vila / fot. BORA-hansgrohe

Patxi Vila po odejściu z BORA-hansgrohe dołącza do Movistaru. Plotki o jego przenosinach do hiszpańskiej drużyny w poniedziałek zyskały oficjalne potwierdzenie.

Przypomnijmy: informacja o tym, że Vila rozstaje się z niemiecką ekipą została podana przez nią 22 listopada. Grupa nie zdecydowała się nawet na osobny komunikat w tej sprawie, donosząc o odejściu Hiszpana niejako “przy okazji” ogłoszenia pozyskania mającego na koncie współpracę z Tomem Dumoulinem Hendrika Wernera.

Temat błyskawicznie zgłębiły media z Półwyspu Iberyjskiego, które już kolejnego dnia poinformowały, że Vila dołączy do Movistaru. Sam zainteresowany powstrzymywał się jednak od komentarzy, więc musieliśmy czekać na oficjalne potwierdzenie tej informacji ze strony zespołu Eusebio Unzue.

To nadeszło w poniedziałek. Vila obejmie dokładnie tę samą funkcję, co w Borze – performance managera. “W BORA-hansgrohe spędziłem wspaniały czas. Teraz, gdy Movistar przechodzi gruntowne zmiany uznałem, że to dobry czas na powrót” – mówił, cytowany w komunikacie prasowym.

Vila, który z formacją Ralpha Denka współpracował od 2015 roku jest jednym z twórców największych sukcesów Petera Sagana. Blisko pracował też m.in. z Rafałem Majką. Szefował drużynie podczas najważniejszych wyścigów, między innymi – tegorocznego Giro d’Italia.

(fot. BORA-hansgrohe)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top