Świat

Mathieu van der Poel wrócił do wygrywania

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. Corendon-Circus

Mathieu van der Poel (Corendon – Circus) wygrał niedzielne, przełajowe zawody Druivencross w Overijse. Holender bo drobnej, sobotniej niedyspozycji powrócił tym samym na zwycięski szlak.

Przypomnijmy: w Ronse Van der Poel zajął “dopiero” trzecie miejsce, notując tym samym pierwszy w tym sezonie start bez wygranej. Jakby tego było mało, przerwana została jego seria 35 zakończonych wygraną występów “na błocie”.

Swój słabszy dzień Holender uzasadniał sporą dawką treningów, które zaaplikował sobie w dwóch ostatnich tygodniach. Przyznał również, że nie może dać gwarancji, że w niedzielę, podczas Druivencross będzie prezentować się lepiej.

Jak miało się okazać, była to niepotrzebna kurtuazja. Van der Poel, choć wciąż ewidentnie nie u szczytu formy, pokazał rywalom miejsce w szeregu. Wyraźnie pokonał drugiego Thomasa Pidcocka i trzeciego Quintena Hermansa.

Dodać wypada, że rywalizację poważnie zakłócił podczas jednego z okrążeń pies, który wtargnął na trasę i gonił zawodników, w tym – samego triumfatora, który musiał w pewnym momencie ratować się sprintem.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top