Polska

Victor de la Parte: “W przeciągu sezonu mogę pochwalić się regularnością”

Victor de la Parte
Victor De la Parte / CCC Team / Cor Vos

Victor de la Parte to jeden z kolarzy CCC Team, który sezon 2019 może zapisać po stronie plusów. Hiszpan, który powrócił do polskiego zespołu po dwuletniej przygodzie z Movistarem przyznał jednak, że pechowa Vuelta a Espana pozostawia u niego poczucie “wstydu”.

33-latek z przyzwoitej strony pokazywał się w Itzulia Basque Country (16. miejsce w klasyfikacji generalnej), Giro d’Italia (21.) czy CRO Race (3.). Jak sam przyznał w rozmowie z “Mundo Deportivo”, ogromnym niedosytem był dla niego występ w Vuelta a Espana.

Mimo niezłego początku (po pięciu etapach był 13. w klasyfikacji generalnej) na odcinku numer sześć leżał w kraksie. Wobec skomplikowanych urazów (pęknięte żebro, złamana łopatka) zmuszony był wycofać się z rywalizacji. Pierwotnie CCC Team ogłosił, że zakończy sezon, lecz De la Parte po zaledwie sześciu tygodniach wrócił do peletonu i pojawił się w Il Lombardia.

“Vuelta jest dla mnie >wstydem<, bo długo z myślą o niej się przygotowywałem, byłem w dobrej formie a z powodu upadku musiałem się wycofać. W przeciągu sezonu mogę się jednak pochwalić regularnością” – mówił Hiszpan dodając, że pierwszy rok po powrocie do CCC Team był dla niego bardzo dobrym doświadczeniem.

33-latek z niecierpliwością wyczekuje już sezonu 2020. Jego zdaniem wzmocniona ekipa z Polski będzie w peletonie o wiele bardziej konkurencyjna. “Mamy dobre posiłki, dołączają do nas zarówno kolarze wartościowi pod kątem klasyków, jak i świetni wspinacze. Jedynym, czego nam brakuje jest zawodnik zdolny do walki o wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej Grand Tourów” – ocenił.

(fot. CCC Team / Cor Vos)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top