Świat

Nicolas Portal: “W Team Ineos dochodzi do zmiany warty”

Egan Bernal
Egan Bernal / fot. letour.fr

Nicolas Portal, dyrektor sportowy Team Ineos przyznał, że w jego drużynie dochodzi do powolnej zmiany warty. Doświadczeni mistrzowie – Christopher Froome i Geraint Thomas czują na swoich plecach oddech młodych, głodnych sukcesów kolarzy, na czele z Eganem Bernalem.

Brytyjska grupa to prawdziwy gwiazdozbiór, który przed sezonem 2020 jeszcze się wzmocnił. Do ekipy dołącza m.in. Richard Carapaz – triumfator ostatniego Giro d’Italia czy Rohan Dennis – mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas. Dynamicznie rozwijają się również młodzi kolarze, którzy mieli już swoje miejsce w formacji Dave’a Brailsforda – Paweł Siwakow, Tao Geoghegan Hart, Ivan Sosa czy wspomniany już Bernal, którego zaliczać można do absolutnego topu współczesnego peletonu.

Mimo to Portal jest zdania, że “stara gwardia” Team Ineos jest jeszcze w stanie przez kilka lat rywalizować na najwyższym poziomie. “Geraint i Chrisopher z różnych powodów mają za sobą trochę słabszy sezon, inni kolarze, jak Michał Kwiatkowski także spisywali się nieco gorzej, ale nie zawsze może być idealnie” – ocenił. Dodał przy tym, że młodzież w 2019 roku godnie zastąpiła te gwiazdy, a powolna zmiana warty jest zabiegiem w pełni zamierzonym.

“Coś się dzieje i tego właśnie chcemy. Wiedzieliśmy, że Bernal może wygrywać już w wieku 20-21 lat. Inni młodzi, jak Ivan Sosa czy Paweł Siwakow bardzo dużo pracują i także zaliczają już pierwsze triumfy. Mam nadzieję, że będą korzystać z doświadczenia starszych kolarzy. Próbujemy to wszystko połączyć i pilnować, by młodzież słuchała uwag i była otwarta. Ma szczęście, że może być blisko tak wielkich mistrzów” – komentował.

Co ciekawe, według Portala wzmocnienia przed sezonem 2020, mimo niewątpliwej siły Ineos były konieczne, bo konkurencja nie śpi i stara się dorównać poziomem Brytyjczykom. Jak ocenił, groźna może być ekipa Jumbo-Visma, jak również i Movistar.

(fot. Letour.fr)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top