Świat

Co się dzieje z Leopoldem Koenigiem?

Leopold Koenig
Leopold Koenig / Tirreno Adriatico 2018 - 53th Edition - 2nd stage Camaiore - Follonica 172 km - 08/03/2018 - Bora - Hansgrohe - photo Dario Belingheri/BettiniPhoto©2018

Leopold Koenig, czeski kolarz BORA-hansgrohe po raz ostatni w peletonie pojawił się 11 marca… 2018 roku. Włodarze ekipy wyznali, że nie mają pojęcia co dzieje się z ich zawodnikiem.

Koenig to kolarz, który swego czasu był naprawdę liczącym się grandtourowcem. W 2015 roku ukończył Giro d’Italia na 6. miejscu w klasyfikacji generalnej, a rok wcześniej był 7. w Tour de France. Jego zmorą były jednak problemy z kolanami, które skutecznie blokowały rozwój kariery.

Za przyzwoity w jego wykonaniu można było uznać jeszcze sezon 2016, kiedy powrócił do Bory po dwuletniej przygodzie w Team Sky. 2017 to już stracone 2/3 sezonu i zaledwie 20 dni startowych, a 2018 – osiem, z czego dwa zakończone “DNF-em” (zejściem z trasy). Po raz ostatni Koenig stanął na starcie na 5. etapie Tirreno-Adriatico, po czym… słuch o nim zaginął.

Informacji na temat Czecha nie mają nawet włodarze jego ekipy. “W połowie 2018 roku dostałem od niego informację że jest chory i nie może się ścigać. Zawarliśmy jednak porozumienie, według którego pozostawał naszym zawodnikiem. Powiedziałem, że jeżeli będzie gotowy, może wrócić” – mówił szef BORA-hansgrohe, Ralph Denk dodając, że Koenig nigdy już się nie odezwał.

Jednocześnie podkreślił, że już w 2017 roku, kiedy wrócił do jego zespołu, zawodnik miał problem z powrotem do pełnej dyspozycji po kontuzji kolana.

Wygasająca wraz z końcem 2019 roku umowa z Borą nie została przedłużona. Czeskie media spekulują, że zawodnik zdecydował się na zakończenie kariery, jednak z jego strony nie nadeszło żadne oficjalne potwierdzenie. Nasz serwis próbował dowiedzieć się czegoś od otoczenia zawodnika, ale odpowiedź była taka sama – zero kontaktu i brak jakichkolwiek doniesień.

Koenig był swego czasu bardzo aktywny w mediach społecznościowych, jednak tam również milczy niemal od początku 2018 roku. Swego czasu aktywnie komentował wydarzenia polityczne w Czechach. Ondrej Cink, którego pytaliśmy o Koeniga żartował, że być może 32-latek zajmie się wkrótce właśnie tą dziedziną życia.

(fot. Bettiniphoto)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top