Świat

Bahrain – Merida zalega z wypłatą wynagrodzeń

Bahrain - Merida
Bahrain - Merida

Jak poinformowali dziennikarze serwisu “Cyclingnews”, włodarze Bahrain – Merida zwlekają z wypłatą wynagrodzeń dla części zawodników i sztabu.

Drużyna z Bliskiego Wschodu, która od 1 stycznia 2020 roku funkcjonować będzie jako Bahrain – McLaren wydawała się być jedną z ostatnich, którą posądzać można było o brak płynności finansowej. Niestety, pogłoski o jej problemach z terminowymi wypłatami pojawiały się już wcześniej, a jak donoszą media, przed świętami Bożego Narodzenia część ekipy pozostaje bez wypłat.

“Kilku zawodników i członków sztabu drużyny wciąż czeka na dwie zimowe wypłaty” – czytamy. Według informacji, do których dotarł “Cyclingnews” jest to spowodowane wewnętrznymi opóźnieniami w księgowości. W oświadczeniu przesłanym redakcji Bahrain – Merida zapewnił z kolei, że członkowie zespołu, których dotknął problem zostali poinformowani o jego przyczynie, a rozwiązanie całej sprawy jest “absolutnym priorytetem”.

Warto wspomnieć, że kiedy poprzednim razem w grupie pojawiły się problemy z płynnością finansową, jej lider – Vincenzo Nibali – zgodził się na odroczenie swoich wypłat o kilka miesięcy, by ekipa mogła opłacić innych zawodników.

Co ciekawe, mimo tych kłopotów drużyna otrzymała licencję na sezon 2020. “Cyclingnews” donosi, że Międzynarodowa Federacja Kolarska doskonale wie o problemach w ekipie, jednak wyjaśnienia przez nią przedstawione są dla niej w pełni satysfakcjonujące.

Opóźnienia w wypłatach wynagrodzeń są w zawodowym kolarstwie poważnym problemem. W sezonie 2019 dotknął on również zawodników Katusha – Alpecin oraz – jak można z doświadczenia przypuszczać – wielu mniejszych ekip.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top