Świat

Bob Jungels: “Rola lidera podczas Tour de France nie jest wykluczona”

Bob Jungels
Bob Jungels / fot. Deceuninck - Quick Step

Bob Jungels (Deceuninck – Quick Step) w sezonie 2020 skupi się na startach w północnych klasykach i Tour de France. Co ciekawe, nie wyklucza, że podczas “Wielkiej Pętli” pełnić będzie rolę lidera drużyny.

Luksemburczyk, który słynie z waleczności i kapitalnej jazdy na czas, w 2019 roku zaliczył łącznie cztery zwycięstwa. Jednym z nich było to w Kuurne – Bruksela – Kuurne, gdzie triumfował po kapitalnym ataku 15 kilometrów przed metą. Klęską zakończył się jednak start w Giro d’Italia, gdzie celem miała być klasyfikacja generalna. Jungels był dopiero 33.

Mając w pamięci nieudaną przygodę z Corsa Rosa, 27-latek nie wystartuje w wyścigu ponownie mimo, iż edycja 2020 z trzema indywidualnymi “czasówkami” zdaje się być dla niego bardzo korzystna. Zamiast tego powróci na trasę Tour de France, gdzie jego rola nie jest jeszcze określona.

“Póki co myślę o walce o zwycięstwa etapowe, ale nie odrzucam >generalki<, podobnie jak walki o żółtą koszulkę. Porozmawiam na ten temat z Julianem Alaphilippem i zobaczymy” – mówił, cytowany przez “Le Quotidien”.

Co ciekawe, w 2020 roku Jungels po siedmiu latach przerwy powróci na bruki Paryż-Roubaix. Sezon otworzy, podobnie jak poprzedni, podczas Tour Colombia 2.1. Zobaczymy go ponadto m.in. na trasie E3 BinckBank Tour, Kuurne – Bruksela – Kuurne, Omloop Het Nieuwsblad oraz Ronde van Vlaanderen.

(fot. Deceuninck – Quick Step)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top