Świat

Rohan Dennis celuje w Giro d’Italia i igrzyska olimpijskie

Rohan Dennis
Rohan Dennis / fot. Team Ineos

Rohan Dennis w rozmowie z serwisem “Cyclingnews” zdradził swoje plany startowe na sezon 2020. Najważniejszym celem nowego kolarza Team Ineos będą igrzyska olimpijskie w Tokio.

29-letni zawodnik, który w atmosferze wzajemnej niechęci rozstał się z Bahrain-Merida został w poniedziałek oficjalnie zaprezentowany jako kolarz ekipy z Wysp. Eksperci błyskawicznie zaczęli zastanawiać się, jak włodarze drużyny poradzą sobie z pogodzeniem ambicji wszystkich gwiazd zespołu, i gdzie swoje miejsce znajdzie Dennis, który swój talent do “czasówek” z pewnością chciałby prezentować m.in. podczas Grand Tourów.

Okazuje się, że Australijczyka zobaczymy na starcie Giro d’Italia, w trakcie którego zawodnicy przejadą aż trzy próby contre-la-montre. “W przeszłości ten wyścig niespecjalnie mnie ekscytował. Na szczęście, przyszłoroczna odsłona ma, dość nietypowo, aż trzy indywidualne próby czasowe, a to mi pasuje. Mogę próbować je wygrać, dodatkowo pracując na rzecz liderów drużyny” – zadeklarował.

Najważniejszym celem będą jednak dla niego igrzyska olimpijskie. Po nieudanym starcie w Rio de Janeiro (z powodu defektu – złamanej lemondki – zajął “dopiero” czwarte miejsce) Dennis mierzy wyłącznie w złoto. “Chcę tego medalu. Igrzyska odbywają się co cztery lata a to oznacza, że jeżeli coś >nie zagra<, na kolejną szansę trzeba będzie czekać aż do 2024 roku. To czyni je czymś wyjątkowym” – powiedział.

Już wcześniej, w momencie prezentacji przez Team Ineos 29-latek zadeklarował, że otworzy sezon startem w Australii. Prawdopodobnie będzie to Tour Down Under.

(fot. Team Ineos)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top