Świat

Nicolas Portal powątpiewa w powrót Christophera Froome’a na Tour de France 2020

Christopher Froome
Christopher Froome / fot. Team Ineos

Christopher Froome nie ukrywa, że wizja startu w Tour de France 2020 jest tym, co napędza go do powrotu po ciężkiej kontuzji, której doznał w trakcie tegorocznego Criterium du Dauphine. Według Nicolasa Portala, dyrektora sportowego Team Ineos szanse na to, że “Biały Kenijczyk” będzie w stu procentach gotowy do rywalizacji są niewielkie.

34-letni obecnie Froome podczas “Delfinatu” doznał licznych złamań (m.in. kości biodrowej, udowej i łokcia) i od tamtej pory nie wrócił do peletonu. Aktualnie jest on już jednak w stanie normalnie trenować, a w niedawnym wywiadzie dla “VeloNews” przyznał, że walka o piąty triumf w “Wielkiej Pętli” to dla niego “światełko w tunelu i motor napędowy”.

Nie wiadomo jednak, czy Brytyjczyk będzie w stanie włączyć się do rywalizacji już podczas edycji 2020. Według Portala ma na to raczej niewielkie szanse. “Wciąż pozostaje trochę czasu, ale na pewno powrót do pełnej formy tak szybko będzie skomplikowaną sprawą” – ocenił, cytowany przez “Direct Velo”.

Dyrektor sportowy ocenił co prawda, że jego zdaniem Froome do startu Tour de France “zdoła wyzdrowieć”, lecz powątpiewa on, czy zdąży wejść na swój najlepszy poziom. “Za nim naprawdę poważna kontuzja, to i tak dużo, że znów jest w stanie pedałować. Odzyskanie stuprocentowej sprawności przed Tourem będzie trudne” – dodał.

Taka deklaracja ze strony Portala może oznaczać, że kierownictwo drużyny będzie chciało raczej powierzyć rolę lidera zespołu Eganowi Bernalowi, zwycięzcy tegorocznej edycji “Wielkiej Pętli”. Bez względu na to, czy Froome’owi uda się stanąć na starcie wyścigu, zawierzenie wyłącznie jego umiejętnościom po tak ciężkich urazach byłoby kwestią ryzykowną.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top