Polska

Jim Ochowicz: “W ciągu dwóch lub trzech lat będziemy gotowi do walki o triumf w Tour de France”

Jim Ochowicz (z prawej)
Jim Ochowicz (z prawej) / fot. CCC Team

Jim Ochowicz, szef CCC Team jest przekonany, że słaby w wykonaniu jego drużyny sezon 2019 jest jedynie stanem przejściowym. “Skupiamy się na roku 2020 i kolejnych” – mówił, cytowany przez “VeloNews”.

Powstała z połączenia BMC Racing Team i CCC Sprandi Polkowice drużyna była konstruowana dość pospiesznie, w efekcie czego nie mogła zaangażować kolarzy z absolutnego topu. Jej honoru usiłował bronić Greg van Avermaet, ale niezła, lecz pozbawiona zwycięstw kampania północnych klasyków i bezbarwny Tour de France sprawiły, że nawet mistrz olimpijski nie uratował “Pomarańczowych” od miana jednej z najsłabszych drużyn World Touru.

Ochowicz przekonuje jednak, że z takim stanem rzeczy absolutnie się liczył. “Ten rok był dla nas dość >szarpany<, ale wiedzieliśmy, jak będzie to wyglądać. Skupiamy się na sezonie 2020 i kolejnych” – mówił. Przed rokiem olimpijskim ekipa w znaczący sposób się wzmocniła. Dołączą do niej m.in. Matteo Trentin, Fausto Masnada i Ilnur Zakarin.

Szczególnie istotnym transferem jest sprowadzenie Włocha, który da drużynie o wiele większe możliwości w sferze taktycznej. Jako szybki zawodnik będzie on mógł w wyścigach klasycznych wyczekiwać sprintów, podczas, gdy Van Avermaet – szukać szansy w akcjach zaczepnych. Pokaźne wiano zwycięstw mogą wnieść również górale, choć o tym najbardziej prestiżowym – w Tour de France – Ochowicz póki co nawet nie marzy.

“Nie wygramy w przyszłym roku >Wielkiej Pętli< i nie jest to nawet naszym celem. Na to potrzeba czasu, a my nie jesteśmy jeszcze gotowi. Nie mamy głębi składu i choć zmierzamy w tym kierunku, konkurencyjni będziemy dopiero za dwa lub trzy sezony” – stwierdził.

CCC Team aktualnie przebywa na zgrupowaniu w Hiszpanii.

(fot. CCC Team)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top