Świat

Romain Bardet eksperymentuje z programem przygotowań

Romain Bardet
Romain Bardet / fot. AG2R La Mondiale

Romain Bardet (AG2R) tej jesieni wyjątkowo chętnie łączy treningi ze startami w przełajach. Jak zdradził, bardzo krótki sezon 2019 pozwolił mu na eksperymentowanie i zabawę kolarstwem – rzeczy, których bardzo potrzebował.

29-latek celował w tym roku przede wszystkim w Tour de France, gdzie liczył na miejsce na podium, a przy odrobinie szczęścia – zdetronizowanie kolarzy Team Ineos. Start w “Wielkiej Pętli” zakończył się jednak fiaskiem – już po dwóch dniach rywalizacji Francuz miał do czołówki półtorej minuty straty. Po kolejnych odcinkach strata ta nieustannie rosła, a marzenia o wysokim miejscu w “generalce” ostatecznie przekreślił etapu numer 13 – jazda indywidualna na czas w Pau, w trakcie której rywale “dołożyli” mu kolejne dwie i pół minuty.

Bardet zmienił więc priorytety i starając się “ratować” wyścig nastawił się na walkę o zwycięstwo etapowe i koszulkę najlepszego górala. Pierwszego celu nie udało się zrealizować – jego najlepszą lokatą było drugie miejsce na etapie do Valloire, a strój w grochy nie był w stanie osłodzić smaku klęski, jaką Tour był dla lidera AG2R.

Niedługo po zakończeniu wyścigu podjął on decyzję o zamknięciu sezonu i skupieniu się na przygotowaniach do roku olimpijskiego. “Dzięki tak długiej przerwie mogę pozwolić sobie na to, by robić niektóre rzeczy inaczej” – mówił, cytowany przez “Direct Velo”.

29-latek treningi łączy ze startami w przełajach. “Na błocie” pojawił się także w ubiegły weekend, zajmując szóste miejsce w mistrzostwach regionu Auvergne-Rhône-Alpes. “To pozwala mi sprawdzić się przed wyścigami na szosie. Przed długim sezonem 2020 trenuję także na torze” – wyjaśniał.

W roku olimpijskim Bardeta zobaczymy w akcji m.in. podczas Giro d’Italia, igrzysk olimpijskich, Vuelta a Espana i mistrzostw świata.

(fot. AG2R La Mondiale)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top