Świat

Rohan Dennis oficjalnie kolarzem Team Ineos

Rohan Dennis
Rohan Dennis / fot. Team Ineos

Rohan Dennis został oficjalnie zaprezentowany jako kolarz Team Ineos. Zawodnik związał się z brytyjską grupą dwuletnim kontraktem.

Australijczyk od momentu rozstania z Bahrain-Merida (pod koniec września) pozostawał “wolnym strzelcem”. W gronie jego potencjalnych, nowych pracodawców wymieniano Movistar, CCC Team oraz Ineos.

Ostatecznie w wyścigu po specjalistę od “czasówek” zwyciężyli Brytyjczycy, którzy tym samym zyskali w swoim składzie kolejną, wielką gwiazdę. Co ciekawe, Dennis był już wstępnie dogadany z CCC Team, co zdradził właściciel marki, Dariusz Miłek w rozmowie z “Eurosportem”.

“Od zawsze byłem wielkim fanem zespołu. Reprezentowanie jego barw było moim celem” – mówił Dennis w wywiadzie, opublikowanym po oficjalnym ogłoszeniu przenosin do Team Ineos. “Już teraz czuję związek z ekipą – ekipą, która stawia na innowacje, zwłaszcza w obszarze jazdy indywidualnej na czas” – dodawał.

29-latek zdradził jednocześnie, że jego pierwszym startem w barwach Team Ineos będzie wyścig w Australii. Prawdopodobnie chodzi zatem o Tour Down Under (21-26 stycznia), ewentualnie odbywający się 2 lutego klasyk – Cadel Evans Great Ocean Road Race.

Dennis to aktualny mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas (w Yorkshire obronił wywalczony przed rokiem w Innsbrucku tytuł). Na koncie ma łącznie 28 zwycięstw – obok tych w “czasówkach” triumfował także m.in. w klasyfikacji generalnej wspomnianego Tour Down Under (2015). W karierze przejechał łącznie 9 Grand Tourów. Jego najlepszym wynikiem w klasyfikacji generalnej jest 18. lokata w ubiegłorocznym Giro d’Italia.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top