Polska

Paweł Poljański stanie na starcie Giro d’Italia

Paweł Poljański
Vuelta Espana 2019 - 74th Edition -9th stage Andorra la Vella - Cortals díEncamp 94,4 km - 01/09/2019 - Pawel Poljanski (POL - Bora - Hansgrohe) - photo Dario Belingheri/BettiniPhoto©2019

Paweł Poljański (BORA-hansgrohe) zdradził szczegóły dotyczące swojego kalendarza startowego na rok olimpijski. “Zebrę” zobaczymy w akcji m.in. podczas Giro d’Italia, które jest dla niego “najważniejszym celem sezonu”.

Poljański w sezonie 2019 zaliczył występy w Giro d’Italia i Vuelta a Espana, będąc jednym z najważniejszych pomocników Rafała Majki. 29-latek często towarzyszył “Zgredowi” i w kolejnym roku taki stan rzeczy zostanie utrzymany. Zawodnik zdradził to w rozmowie z serwisem “Naszosie.pl”.

“Zacznę w Argentynie (Vuelta a San Juan – przyp.red.), a potem pojadę na zgrupowanie wysokogórskie, po którym wrócę do startów. Wezmę udział w Volta a Catalunya, Strzale Walońskiej i czterech innych klasykach” – mówił, dodając że potem przyjdzie czas na kluczowy dla niego występ – Giro d’Italia. W dalszej części sezonu zobaczymy go również na starcie Tour de Pologne oraz – być może – Vuelta a Espana, choć jak “Poljan” przyznał – o miejsce w składzie będzie ciężko.

Wszystko wskazuje na to, że podobnie jak w dwóch ostatnich sezonach “Zebra” ograniczy się jedynie do roli lojalnego gregario, ambicje walki o własne sukcesy odsuwając na dalszy plan. Jak przekonuje, taki stan rzeczy całkowicie mu jednak odpowiada.

“Myślę, że stać by mnie było na wygranie etapu wielkiego touru. Tyle że ja jeżdżę w dużych zespołach, razem z naprawdę wspaniałymi zawodnikami. Po prostu wybrałem taką drogę. Pracuję na kolarzy, którzy należą do ścisłej światowej czołówki, dostaję za to pieniądze, a ekipa docenia to co robię” – stwierdził.

(fot. BORA-hansgrohe / Bettiniphoto)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top